بدخواهان سلامت دهانی خردسالان

بدخواهان سلامت دهانی خردسالان

 چه عواملی در آسیب زدن به دندان های کودکان نقش دارند و موجب آسیب زدن به دندان های خردسالان می شوند چگونه سلامت دهانی خردسالان در خطر قرار میگیرد و چه روش هایی در پیشگیری از بروز این آسیب ها موثر خواهد بود

بازی‌های کامپیوتری نیز سبب پوسیدگی دندان‌های کودکان می‌شوند. به گزارش شفاآنلاین، یکی از مهم ترین عوامل پوسیدگی دندان در کودکان اشتباهات والدین است. اگر فکر می‌کنید کودکان باید بلافاصله پس از غذا خوردن مسواک بزند و مصرف میوه برای سلامت دندان‌ها مفید است، خواندن این مطلب را از دست ندهید.در ادامه با دشمنان دندان کودکان آشنا می‌شوید.

 

مسواک زدن پس از خوردن غذا

برخلاف تصور بسیاری از والدین، مسواک زدن کودکان بلافاصله بعد از غذا خوردن به دندان‌های آنها آسیب می‌زند. تحقیقات نشان می‌دهد اسید موجود در غذا و نوشیدنی‌ها باعث نرم شدن مینای دندان می‌شود. بنابراین استفاده از مسواک بلافاصله پس از صرف وعده‌های غذایی می‌تواند باعث خراشیده شدن سطح دندان و خرابی آن شود.

آب معدنی

آب معدنی‌ها در مقایسه با آب لوله‌کشی شده شهری فلوراید اندکی دارند. دندان‌های کودکانی که آب معدنی می‌نوشند در مقایسه با دندان‌های همسالان‌شان که آب لوله‌کشی می‌نوشند بیشتر آسیب می‌بیند. کودکانی که آب معدنی می‌نوشند، ۲۶ تا ۴۸ درصد کمتر از کودکانی آب لوله‌کشی می‌نوشند فلوراید دریافت می‌کنند.

بازی‌های کامپیوتری

بازی‌های کامپیوتری نیز سبب پوسیدگی دندان‌های کودکان می‌شوند. نتایج پژوهش‌های دانشمندان بریتانیایی نشان می‌دهند، کودکانی که بیش از اندازه بازی‌ کامپیوتری می‌کنند، دو برابر بیشتر از کودکان دیگر با پوسیدگی دندان دست و پنجه نرم می‌کنند. زمانی که کودکان مشغول این بازی‌ها می‌شوند بیش از اندازه خوراکی‌های شیرین می‌خورند و کنترلی روی میزان غذا خوردن خود ندارند.

استفاده از خمیردندان‌های معمولی

بر‌خلاف باور بسیاری از والدین، خمیر‌دندان‌های معمولی نمی‌توانند به خوبی از دندان‌های کودکان محافظت کنند، چرا که در آنها فلوراید کافی وجود ندارد. به باور کارشناسان، باید خمیردندان‌هایی برای کودکان تهیه کرد که بیش از میزان معمول فلوراید دارند.

نوشیدنی‌های شیرین و نوشابه‌ها

یکی از مهمترین عوامل شیوع بیش از حد پوسیدگی دندان در کودکان، نوشیدن نوشابه‌های گازدار، آب میوه‌های صنعتی و نوشیدنی‌های شیرین است.متاسفانه بعضی از کارخانه‌ها موادی را به محصولات شان اضافه می‌کنند که سبب پوسیدگی دندان می‌شوند. بیش از دو سوم ۴ تا ۱۸ سالگان آمریکایی با پوسیدگی دندان دست و پنجه نرم می‌کنند.

نظرات مشترکین
طراحی وب سایت و بهینه سازی سایت توسط گروه طراحی و برنامه نویسی پویا
نیاز به مشاوره دارید؟